Tancovačky

Tancovačky jsou gró balfolku. Muzikanti, tanečníci a našlápnutý mejdan, který vás nenechá posedět. Příležitost zatancovat si, a klidně se při tom i splést. Hlavně si to užít.

Tancovačky v Praze

Kdy kam zajít?

#si_zatancovat

Něco mezi tancovačkou a neformální výukou. Všechny tance se naučíte na místě a hned je zatancujete na živou muziku. Nejlepší seznámení s balfolkem! Vždycky druhou středu v měsíci, ale pro jistotu mrkněte na kalendář. Vstupné dobrovolné!

 

Tancovačky po kurzech

Každé úterý po kurzech, skvělá možnost si procvičit všechno, co už umíte. Přijít může kdokoliv, kdo má chuť do tance. Nováčky šetrně zasvětíme, zkušené borce necháme trsat, co srdce ráčí. Pro kurzisty zadarmo, pro ostatní za dobrovolný příspěvek!

 

Tancovačky se zahraničními kapelami

Občas pozveme muzikanty z ciziny, občas má někdo cestu kolem. Místo i den v týdnu se mění se mění, když je hezky, snažíme se být venku. Na začátku často děláme taneční rychlokurz, aby se mohl zapojit každý. Tancovačky najdete vždycky v kalendáři.

 

Jak to vypadá?

Pohyblivé obrázky řeknou nejvíc


Chcete, aby vám už žádná tancovačka neutekla?

A všechno samozřejmě máte i na Facebooku

4 months ago

Balfolk.cz

Co posloucháme v karanténě dneska? Rovných 77 skladeb, které věnovali francouzští (post)lidoví muzikanti do téhle štědré kompilace. Spoustu jich možná znáte, jinou spoustu určitě ne.

K poslechu zadarmo – stáhnout si celý ten balíček můžete za dobrovolný příspěvek, kterým podpoříte podfinancované francouzské nemocnice. Což samozřejmě není tak záslužné, jako sbírat víčka na české děti, ale stejně to trochu dobra udělá. Tak hop!

COVID MEGAMIX Vol.19, by COVID MEGAMIX
77 track album
... Více...Zkrátit

Prohlédnout na Facebooku

4 months ago

Balfolk.cz

Co posloucháme v karanténě a v depresi? Prastaré a legendární album Celtic Procession, které má sice v názvu Kelty, ale ve skutečnosti je to v podstatě experimentální jazzový minimalismus na tradiční nástroje. Na začátku devadesátých let, přátelé.

A děláme to hlavně proto, že dneska Jacques Pellen odešel v dlouhém Covid Procession navždycky. Budiž mu cesta lehká. Zářil na nebi Bretonské muziky dlouho, zahrál si v podstatě s každým, kdo něco znamenal – propouštíme ho s těžkým srdcem, ale v míru a pokoji. Kvůli karanténě stejně v podstatě nikde jinde než v pokoji nikdo být nemůžeme.
... Více...Zkrátit

Prohlédnout na Facebooku

4 months ago

Balfolk.cz

Co posloucháme v karanténě? Tak třeba novou desku gaskoňského vokálního tria Cocanha. Poslechněte si ji zadarmo tady na Bandcampu, a pak si ji třeba kupte. Ať muzikantky neumřou hlady.

Procházet zbytek produkce labelu Pagans doporučujeme obezřetně. Může to vést ke kompulzivním nákupům a k tomu, že naopak v karanténě umřete hlady vy.

Puput, by Cocanha
13 track album
... Více...Zkrátit

Prohlédnout na Facebooku

5 months ago

Balfolk.cz

Včera oslavil v tichosti nedožité narozeniny náš dobrý známý Jehan Tabourot. Bylo by mu rovných 500 let.

Jestli se právě nudíte v karanténě, přečtěte si jeho stále aktuální taneční traktát Orchésographie. Milovníci lidových veselic ocení hlavně sekci o kruhových tancích, ale ani taková provensálská volta svoje renesanční kořeny nezapře.

blog.rond.cz/preklady/orchesographie/

A pokud si k tomu chcete něco pustit, doporučujeme nedostižná alba Compagnie maitre Guillaume. K nalezení na Spotify i na YouTube.

www.youtube.com/watch?v=X4nnDVaeKBQ&list=OLAK5uy_n-K6jvuJIxSpVOhVVdmw5-EAQcqg_AYVM
... Více...Zkrátit

Prohlédnout na Facebooku

5 months ago

Balfolk.cz

Úvodní fotka uživatele Balfolk.cz ... Více...Zkrátit

Prohlédnout na Facebooku